UKS Orlik Prudnik - strona nieoficjalna

piłkarskiego Orlika Prudnik

(fot. Paweł Stauffer)

Galeria zdjęć

gala-mistrzow-sportu-2015-5997659.jpg gala-mistrzow-sportu-2015-5997697.jpg gala-mistrzow-sportu-2015-5997698.jpg

Wyróżnienie przyznawane animatorom i pasjonatom trafiło do Waldemara Bedryja i Adama Zmarzlika z Orlika Prudnik.

Kolejne wyróżnienie to powrót w ramy naszego plebiscytu. Przez wiele lat nagradzaliśmy animatorów sportu, ale niestety ta kategoria z czasem niejako odeszła w niepamięć. Postanowiliśmy do niej wrócić, bo bez pasjonatów, wychowawców, nauczycieli, bezinteresownych organizatorów imprez, nie byłoby sportu masowego i pewnie nie odnaleźlibyśmy wielu sportowych perełek.

Przy okazji postanowiliśmy uhonorować jednego z wielkich pasjonatów sportu, animatora i trenera. W 2014 roku odszedł od nas Zdzisław Zielonka - strażnik szlachetnej rywalizacji, krzewiciel Coubertin'owskich idei olimpizmu w sporcie. Pan Zdzisław był laureatem nagrody dla Animatora spotu i postanowiliśmy od tego roku przyznawać nagrodę specjalną imienia Zdzisława Zielonki dla animatorów sportu amatorskiego i dziecięcego przyznawaną przez redakcje sportowe nto i Radia Opole.

Pierwsza trafia do nauczycieli i trenerów: Waldemara Bedryja i Adama Zmarzlika oraz ich podopieczni z UKS-u Orlik Prudnik, którzy wygrali Ogólnopolski Turniej Orlika. Okazuje się, że na Opolszczyźnie można wyszkolić nie tylko pojedynczego piłkarza (Waldemar Sobota, czy Paweł Olkowski), ale i cały zespół. Takiego sukcesu nie zanotowaliśmy od lat. Na chłopców z Prudnika i okolic trzeba chuchać i dmuchać, a przede wszystkim jeszcze mocniej zachęcać do pracy. Sami muszą też chcieć coś osiągnąć, bo już nie raz zanosiło się na coś fajnego, a skończyło się rozczarowaniem.

Autor: Marcin Sabat

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.